TMS32C6203BGNZA250
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
TMS32C6203BGNZA250
Mfr.Part # : TMS32C6203BGNZA250
Manufacturer : Texas Instruments
Description : IC FIXED POINT DSP 352-FCBGA
Stock : 80
Product Category : DSP (Digital Signal Processors)
Clock Rate : 250MHz
Interface : McBSP
Mounting Type : Surface Mount
Non-Volatile Memory : External
On-Chip RAM : 896kB
Operating Temperature : -40°C ~ 105°C (TC)
Package / Case : 352-BBGA, FCBGA
Product Status : Active
Supplier Device Package : 352-FCBGA (27x27)
Type : Fixed Point
Voltage - Core : 1.50V
Voltage - I/O : 3.30V