TMS320C6701GJC150
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
TMS320C6701GJC150
Mfr.Part # : TMS320C6701GJC150
Manufacturer : Texas Instruments
Description : IC FLOATING POINT DSP 352-BGA
Stock : 259
Product Category : DSP (Digital Signal Processors)
Clock Rate : 150MHz
Interface : Host Interface, McBSP
Mounting Type : Surface Mount
Non-Volatile Memory : External
On-Chip RAM : 128kB
Operating Temperature : 0°C ~ 90°C (TC)
Package / Case : 352-BBGA, FCBGA
Product Status : Active
Supplier Device Package : 352-FCBGA (35x35)
Type : Floating Point
Voltage - Core : 1.80V
Voltage - I/O : 3.30V