AT94S10AL-25BQU
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
AT94S10AL-25BQU
  • 1
Mfr.Part # : AT94S10AL-25BQU
Manufacturer : Microchip Technology
Description : IC FPSLIC 10K GATE 25MHZ 144LQFP
Stock : 35000
Product Category : FPGAs (Field Programmable Gate Array) with Microcontrollers
Core Type : 8-Bit AVR
Data SRAM Bytes : 4K ~ 16K
EEPROM Size : 512K x 8
FPGA Core Cells : 576
FPGA Gates : 10K
FPGA Registers : 846
FPGA SRAM : 4kb
Interface : I²C, UART
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C
Package / Case : 144-LQFP
Product Status : Active
Program SRAM Bytes : 20K-32K
Speed : 25 MHz
Supplier Device Package : 144-LQFP (20x20)
Voltage - Supply : 3V ~ 3.6V