AT94K10AL-25DQU
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
AT94K10AL-25DQU
Mfr.Part # : AT94K10AL-25DQU
Manufacturer : Microchip Technology
Description : IC FPSLIC 10K GATE 25MHZ 208QFP
Stock : 35000
Product Category : FPGAs (Field Programmable Gate Array) with Microcontrollers
Core Type : 8-Bit AVR
Data SRAM Bytes : 4K ~ 16K
FPGA Core Cells : 576
FPGA Gates : 10K
FPGA Registers : 846
FPGA SRAM : 4kb
Interface : I²C, UART
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C
Package / Case : 208-BFQFP
Product Status : Active
Program SRAM Bytes : 20K-32K
Speed : 25 MHz
Supplier Device Package : 208-PQFP (28x28)
Voltage - Supply : 3V ~ 3.6V