AT94K05AL-25AJI
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
AT94K05AL-25AJI
  • 1
Mfr.Part # : AT94K05AL-25AJI
Manufacturer : Microchip Technology
Description : IC FPSLIC 5K GATE 25MHZ 84PLCC
Stock : 35000
Product Category : FPGAs (Field Programmable Gate Array) with Microcontrollers
Core Type : 8-Bit AVR
Data SRAM Bytes : 4K ~ 16K
FPGA Core Cells : 256
FPGA Gates : 5K
FPGA Registers : 436
FPGA SRAM : 2kb
Interface : I²C, UART
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C
Package / Case : 84-LCC (J-Lead)
Product Status : Obsolete
Program SRAM Bytes : 4K-16K
Speed : 25 MHz
Supplier Device Package : 84-PLCC (29.31x29.31)
Voltage - Supply : 3V ~ 3.6V