AT94K40AL-25DQC
Contact Now
AT94K40AL-25DQC
Mfr.Part # : AT94K40AL-25DQC
Manufacturer : Microchip Technology
Description : IC FPSLIC 40K GATE 25MHZ 208QFP
Data SRAM Bytes : 4K ~ 16K
FPGA Core Cells : 2304
FPGA Gates : 40K
FPGA Registers : 2862
FPGA SRAM : 18kb
Interface : I²C, UART
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : 0°C ~ 70°C
Package / Case : 208-BFQFP
Product Status : Obsolete
Program SRAM Bytes : 20K-32K
Speed : 18 MHz
Supplier Device Package : 208-PQFP (28x28)
Voltage - Supply : 3V ~ 3.6V