AT94K10AL-25AQC
Contact Now
AT94K10AL-25AQC
Mfr.Part # : AT94K10AL-25AQC
Manufacturer : Microchip Technology
Description : IC FPSLIC 10K GATE 25MHZ 100TQFP
Data SRAM Bytes : 4K ~ 16K
FPGA Core Cells : 576
FPGA Gates : 10K
FPGA Registers : 846
FPGA SRAM : 4kb
Interface : I²C, UART
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : 0°C ~ 70°C
Package / Case : 100-TQFP
Product Status : Obsolete
Program SRAM Bytes : 20K-32K
Speed : 25 MHz
Supplier Device Package : 100-TQFP (14x14)
Voltage - Supply : 3V ~ 3.6V