AL5809-50S1-7
Mfr.Part # : AL5809-50S1-7
Manufacturer : Diodes Incorporated
Description : IC LED DRVR LIN PWM 50MA SOD123
Stock : 86970
Product Category : LED Drivers
Applications : Signage
Current - Output / Channel : 50mA
Number of Outputs : 1
Operating Temperature : -40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case : SOD-123
Product Status : Active
Supplier Device Package : SOD-123
Type : Linear
Voltage - Output : 60V
Voltage - Supply (Max) : 60V
Voltage - Supply (Min) : 2.5V