AT25SF081B-SSHD-B
Mfr.Part # : AT25SF081B-SSHD-B
Manufacturer : Adesto Technologies
Description : IC FLASH 8MBIT SPI QUAD 8SOIC
Stock : 305058
Product Category : Memory
Clock Frequency : 108 MHz
Memory Format : FLASH
Memory Interface : SPI - Quad I/O
Memory Size : 8Mb (1M x 8)
Memory Type : Non-Volatile
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C (TC)
Product Status : Active
Supplier Device Package : 8-SOIC
Technology : FLASH - NOR
Voltage - Supply : 2.5V ~ 3.6V