NFM31HK104R1H3L
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
NFM31HK104R1H3L
Mfr.Part # : NFM31HK104R1H3L
Manufacturer : Murata Electronics
Description : CAP FEEDTHRU 0.1UF 20% 50V 1206
Stock : 19869
Product Category : Feed Through Capacitors
Capacitance : 0.1 µF
Current : 6 A
DC Resistance (DCR) (Max) : 3mOhm
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : -55°C ~ 125°C
Package / Case : 1206 (3216 Metric), 3 PC Pad
Product Status : Active
Ratings : AEC-Q200
Tolerance : ±20%
Voltage - Rated : 50V