0327-010-X5U0-152MLF
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
0327-010-X5U0-152MLF
Mfr.Part # : 0327-010-X5U0-152MLF
Manufacturer : CTS Corporation
Description : CAP FEEDTHRU 1500PF 500V AXIAL
Stock : 35000
Product Category : Feed Through Capacitors
Capacitance : 1500 pF
Current : 20 A
Insertion Loss : 22dB @ 100MHz
Operating Temperature : -55°C ~ 85°C
Package / Case : Axial, Bushing - 2 Hooked Leads
Product Status : Active
Temperature Coefficient : X5U
Thread Size : 5/16
Tolerance : ±20%
Voltage - Rated : 500V