F1199BB10
  • 1
Mfr.Part # : F1199BB10
Manufacturer : Curtis Industries
Description : LINE FILTER 250VAC 10A CHASS MNT
Stock : 1374
Product Category : Power Line Filter Modules
Applications : General Purpose
Approval Agency : CE, CSA, TUV, UR
Configuration : Single Stage
Current : 10 A
Filter Type : Single Phase
Frequency - Operating : 50/60Hz
Mounting Type : Chassis Mount
Product Status : Active
Termination Style : Wire Leads
Voltage - Rated AC : 250V