FN2020-10-07
Contact Now
FN2020-10-07
Mfr.Part # : FN2020-10-07
Manufacturer : Schaffner EMC, Inc.
Description : LINE FILTER 250VAC 10A CHASS MNT
Stock : 245
Approval Agency : CSA, ENEC, UR
Configuration : Single Stage
Current : 10 A
Filter Type : Single Phase
Frequency - Operating : DC ~ 400Hz
Inductance : 800µH
Mounting Type : Chassis Mount
Operating Temperature : -25°C ~ 100°C
Product Status : Active
Termination Style : Wire Leads
Voltage - Rated AC : 250V