FN9246-15-06
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
FN9246-15-06
  • 1
Mfr.Part # : FN9246-15-06
Manufacturer : Schaffner EMC, Inc.
Description : LINE FILTER 250VAC 15A CHASS MNT
Stock : 159
Product Category : Power Line Filter Modules
Applications : Lighting
Approval Agency : CSA, SEMKO, UR
Configuration : Single Stage
Current : 15 A
Filter Type : Single Phase
Frequency - Operating : DC ~ 400Hz
Inductance : 890µH
Mounting Type : Chassis Mount
Operating Temperature : -25°C ~ 85°C
Product Status : Active
Termination Style : Quick Connect
Voltage - Rated AC : 250V