FN2020-20-08
Contact Now
FN2020-20-08
Mfr.Part # : FN2020-20-08
Manufacturer : Schaffner EMC, Inc.
Description : LINE FILTER 250VAC 20A CHASS MNT
Stock : 184
Approval Agency : CSA, ENEC, UR
Configuration : Single Stage
Current : 20 A
Filter Type : Single Phase
Frequency - Operating : DC ~ 400Hz
Inductance : 600µH
Mounting Type : Chassis Mount
Operating Temperature : -25°C ~ 100°C
Product Status : Active
Termination Style : Threaded Post (M4)
Voltage - Rated AC : 250V