BL2010-16-F
Mfr.Part # : BL2010-16-F
Manufacturer : BLA ETECH PVT LTD
Description : SINGLE PHASE EMC/EMI LINE FILTER
Stock : 300
Product Category : Power Line Filter Modules
Applications : General Purpose
Approval Agency : CE, cURus
Configuration : Single Stage
Current : 16 A
Filter Type : Single Phase
Frequency - Operating : DC ~ 400Hz
Inductance : 700µH
Mounting Type : Chassis Mount
Operating Temperature : -25°C ~ 100°C
Product Status : Active
Termination Style : Quick Connect
Voltage - Rated AC : 250V