10KESS1BFPWDM
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
10KESS1BFPWDM
Mfr.Part # : 10KESS1BFPWDM
Manufacturer : TE Connectivity Corcom Filters
Description : KES 10A 1S SPADE WYE 520VAC
Stock : 50
Product Category : Power Line Filter Modules
Applications : General Purpose
Approval Agency : CSA, UL
Configuration : Single Stage
Current : 10 A
Filter Type : Three Phase (Wye)
Frequency - Operating : 50 ~ 60Hz
Mounting Type : Chassis Mount
Operating Temperature : -25°C ~ 85°C
Product Status : Active
Termination Style : Quick Connect
Voltage - Rated AC : 520V