FN2070-25-08
Contact Now
FN2070-25-08
Mfr.Part # : FN2070-25-08
Manufacturer : Schaffner EMC, Inc.
Description : LINE FILTER 110/250VAC 25A CHASS
Stock : 73
Approval Agency : CSA, ENEC, UR
Configuration : Two Stage
Current : 25 A
Filter Type : Single Phase
Frequency - Operating : DC ~ 400Hz
Inductance : 2mH
Mounting Type : Chassis Mount
Operating Temperature : -25°C ~ 100°C
Product Status : Active
Termination Style : Threaded Post (M4)
Voltage - Rated AC : 110V, 250V