FN3280H-16-29
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
FN3280H-16-29
Mfr.Part # : FN3280H-16-29
Manufacturer : Schaffner EMC, Inc.
Description : LINE FILTER 480VAC 16A CHASS MNT
Stock : 6
Product Category : Power Line Filter Modules
Applications : General Purpose
Approval Agency : CSA, ENEC, UR
Configuration : Two Stage
Current : 16 A
Filter Type : Three Phase (Wye)
Frequency - Operating : DC ~ 60Hz
Mounting Type : Chassis Mount
Operating Temperature : -25°C ~ 100°C
Product Status : Active
Termination Style : Terminal Block
Voltage - Rated AC : 480V
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral) : 300 V
Voltage - Rated AC (Phase to Phase) : 520 V