FN3025HP-30-71
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
FN3025HP-30-71
Mfr.Part # : FN3025HP-30-71
Manufacturer : Schaffner EMC, Inc.
Description : LINE FILTER 30A CHASSIS MOUNT
Stock : 35000
Product Category : Power Line Filter Modules
Applications : General Purpose
Approval Agency : CSA, ENEC, UR
Configuration : Single Stage
Current : 30 A
Filter Type : Three Phase (Delta)
Frequency - Operating : DC ~ 60Hz
Mounting Type : Chassis Mount
Operating Temperature : -25°C ~ 100°C
Product Status : Active
Termination Style : Terminal Block
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral) : 300 V
Voltage - Rated AC (Phase to Phase) : 520 V