FN2070-12-06
Contact Now
FN2070-12-06
Mfr.Part # : FN2070-12-06
Manufacturer : Schaffner EMC, Inc.
Description : LINE FILTER 110/250VAC 12A CHASS
Stock : 17
Approval Agency : CSA, ENEC, UR
Configuration : Two Stage
Current : 12 A
Filter Type : Single Phase
Frequency - Operating : DC ~ 400Hz
Inductance : 3.25mH
Mounting Type : Chassis Mount
Operating Temperature : -25°C ~ 100°C
Product Status : Active
Termination Style : Quick Connect
Voltage - Rated AC : 110V, 250V