FN2200B-400-99
Contact Now
FN2200B-400-99
Mfr.Part # : FN2200B-400-99
Manufacturer : Schaffner EMC, Inc.
Description : LINE FILTER 1.2KVDC 400A CHASS
Stock : 2
Product Category : Power Line Filter Modules
Applications : Photovoltaic Inverter
Approval Agency : cURus, ENEC
Configuration : Single Stage
Current : 400 A
Filter Type : DC
Mounting Type : Chassis Mount
Operating Temperature : -40°C ~ 100°C
Product Status : Active
Termination Style : Terminal Post
Voltage - Rated DC : 1200V (1.2kV)