RP359-150-2000-S
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
RP359-150-2000-S
  • 1
Mfr.Part # : RP359-150-2000-S
Manufacturer : Astrodyne TDI
Description : 3PH DELTA MULTI-STAGE HIGH CURRE
Stock : 30
Product Category : Power Line Filter Modules
Applications : General Purpose
Approval Agency : CE, cURus, ENEC, SEMKO
Configuration : Three Stage
Current : 150 A
Filter Type : Three Phase (Delta)
Frequency - Operating : 50/60Hz
Mounting Type : Chassis Mount
Operating Temperature : -25°C ~ 100°C
Product Status : Active
Termination Style : Threaded Post (M10)
Voltage - Rated AC : 520V
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral) : 3.5 kV