SRF1280A-331M
Contact Now
SRF1280A-331M
Mfr.Part # : SRF1280A-331M
Manufacturer : Bourns, Inc.
Description : INDUCT ARRAY 2 COIL 330UH SMD
Stock : 1602
Product Category : Arrays, Signal Transformers
Current Rating - Parallel : 1.04 A
Current Rating - Series : 522 mA
Current Saturation - Parallel : 2.01 A
Current Saturation - Series : 1.01 A
DC Resistance (DCR) - Parallel : 540mOhm Max
DC Resistance (DCR) - Series : 2.172Ohm Max
Inductance - Connected In Parallel : 330 µH
Inductance - Connected In Series : 1.32 mH
Mounting Type : Surface Mount
Number of Coils : 2
Operating Temperature : -40°C ~ 125°C
Package / Case : Nonstandard
Product Status : Active
Ratings : AEC-Q200
Shielding : Shielded
Tolerance : ±20%