DRQ127-821-R
Mfr.Part # : DRQ127-821-R
Manufacturer : Eaton-Electronics Division
Description : INDUCT ARRAY 2 COIL 818.1UH SMD
Stock : 1391
Product Category : Arrays, Signal Transformers
Current Rating - Parallel : 650 mA
Current Rating - Series : 325 mA
Current Saturation - Parallel : 1.27 A
Current Saturation - Series : 633 mA
DC Resistance (DCR) - Parallel : 1.47Ohm
DC Resistance (DCR) - Series : 5.88Ohm
Inductance - Connected In Parallel : 818.1 µH
Inductance - Connected In Series : 3.272 mH
Mounting Type : Surface Mount
Number of Coils : 2
Operating Temperature : -40°C ~ 125°C
Package / Case : Nonstandard
Product Status : Active
Shielding : Shielded
Tolerance : ±20%