SRF0703A-221M
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
SRF0703A-221M
Mfr.Part # : SRF0703A-221M
Manufacturer : Bourns, Inc.
Description : INDUCT ARRAY 2 COIL 220UH SMD
Stock : 35000
Product Category : Arrays, Signal Transformers
Current Rating - Parallel : 520 mA
Current Rating - Series : 260 mA
Current Saturation - Parallel : 530 mA
Current Saturation - Series : 270 mA
DC Resistance (DCR) - Parallel : 1.48Ohm Max
DC Resistance (DCR) - Series : 5.5Ohm Max
Inductance - Connected In Parallel : 220 µH
Inductance - Connected In Series : 922.6 µH
Mounting Type : Surface Mount
Number of Coils : 2
Operating Temperature : -40°C ~ 125°C
Package / Case : Nonstandard
Product Status : Active
Ratings : AEC-Q200
Shielding : Shielded
Tolerance : ±20%