PESE1-S12-S15-M-TR
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
PESE1-S12-S15-M-TR
  • 1
Mfr.Part # : PESE1-S12-S15-M-TR
Manufacturer : Bel
Description : DC-DC ISOLATED 3KV, 1 W, 10.8~13
Stock : 5150
Product Category : DC DC Converters
Applications : ITE (Commercial)
Approval Agency : CE, cURus
Current - Output (Max) : 67mA
Efficiency : 83%
Mounting Type : Surface Mount
Number of Outputs : 1
Operating Temperature : -40°C ~ 105°C (With Derating)
Package / Case : 8-SMD Module, 5 Leads
Power (Watts) : 1.005 W
Product Status : Active
Standard Number : 62368-1
Type : Isolated Module
Voltage - Input (Max) : 13.2V
Voltage - Input (Min) : 10.8V
Voltage - Isolation : 3 kV
Voltage - Output 1 : 15V