OKL2-T/20-W12P2-C
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
OKL2-T/20-W12P2-C
  • 1
Mfr.Part # : OKL2-T/20-W12P2-C
Manufacturer : Murata Power Solutions
Description : DC DC CONVERTER 0.69-5.5V 110W
Stock : 48
Product Category : DC DC Converters
Applications : ITE (Commercial)
Control Features : Enable, Active High
Current - Output (Max) : 20A
Efficiency : 94%
Features : Remote On/Off, OCP, OTP, SCP, UVLO
Mounting Type : Surface Mount
Number of Outputs : 1
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C
Package / Case : 10-SMD Module
Power (Watts) : 110 W
Product Status : Active
Type : Non-Isolated PoL Module
Voltage - Input (Max) : 14V
Voltage - Input (Min) : 4.5V
Voltage - Output 1 : 0.69 ~ 5.5V