R1SX-3.33.3-R
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
R1SX-3.33.3-R
Mfr.Part # : R1SX-3.33.3-R
Manufacturer : RECOM Power
Description : DC DC CONVERTER 3.3V 1W
Stock : 704
Product Category : DC DC Converters
Applications : ITE (Commercial)
Approval Agency : CB, cURus
Current - Output (Max) : 303mA
Efficiency : 74%
Mounting Type : Surface Mount
Number of Outputs : 1
Operating Temperature : -40°C ~ 100°C
Package / Case : 8-SMD Module, 5 Leads
Product Status : Active
Type : Isolated Module
Voltage - Input (Max) : 3.63V
Voltage - Input (Min) : 2.97V
Voltage - Isolation : 1 kV
Voltage - Output 1 : 3.3V