VOF-6B-S12
Contact Now
VOF-6B-S12
Mfr.Part # : VOF-6B-S12
Manufacturer : Bel
Description : AC/DC CONVERTER 12V 6W
Stock : 1373
Current - Output (Max) : 500mA
Efficiency : 79.03%
Number of Outputs : 1
Operating Temperature : -25°C ~ 70°C (With Derating)
Package / Case : 4-DIP Module
Power (Watts) : 6 W
Type : Open Frame
Voltage - Input : 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Voltage - Output 1 : 12V