VOF-20B-S12
Contact Now
VOF-20B-S12
  • 1
Mfr.Part # : VOF-20B-S12
Manufacturer : Bel
Description : AC/DC CONVERTER 12V 20W
Stock : 1027
Current - Output (Max) : 1.6A
Efficiency : 85.77%
Number of Outputs : 1
Operating Temperature : -25°C ~ 70°C (With Derating)
Package / Case : 4-DIP Module
Power (Watts) : 20 W
Type : Open Frame
Voltage - Input : 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Voltage - Output 1 : 12V