VOF-10B-S12
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
VOF-10B-S12
Mfr.Part # : VOF-10B-S12
Manufacturer : Bel
Description : AC/DC CONVERTER 12V 10W
Stock : 395
Product Category : AC DC Converters
Applications : ITE (Commercial)
Approval Agency : CB Scheme, EN, FCC, IEC, UL
Current - Output (Max) : 850mA
Efficiency : 82.32%
Features : Universal Input
Mounting Type : Through Hole
Number of Outputs : 1
Operating Temperature : -25°C ~ 70°C (With Derating)
Package / Case : 4-DIP Module
Power (Watts) : 10 W
Product Status : Active
Standard Number : 60950-1; 61000-3-2; 61000-3-3; 62368-1
Type : Open Frame
Voltage - Input : 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Voltage - Output 1 : 12V