A31CSQ24VDC2D
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
A31CSQ24VDC2D
Mfr.Part # : A31CSQ24VDC2D
Manufacturer : CIT Relay and Switch
Description : RELAY AUTO HD SPDT 24VDC QC DIOD
Stock : 273
Product Category : Automotive Relays
Coil Current : 75 mA
Coil Type : Non Latching
Coil Voltage : 24VDC
Contact Form : SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current) : 80 A
Features : Diode, Sealed - Fully
Mounting Type : Socketable
Must Operate Voltage : 16.8 VDC
Must Release Voltage : 2.4 VDC
Operate Time : 7 ms
Operating Temperature : -40°C ~ 125°C
Product Status : Active
Release Time : 5 ms
Switching Voltage : 75VDC - Max