AVT02506E25R00KE
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
AVT02506E25R00KE
Mfr.Part # : AVT02506E25R00KE
Manufacturer : Vishay / Huntington Electric, Inc.
Description : ADJ PWR RES 25 OHM 25W CHAS MT
Stock : 141
Product Category : Adjustable Power Resistor
Adjustment Type : Slide
Mounting Type : Chassis Mount
Package / Case : Radial, 3 Lead, Tubular
Power (Watts) : 25 W
Product Status : Active
Resistance : 25 Ohms
Termination : Solder Lug
Tolerance : ±10%