RSSD13X70A22R0JB19
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
RSSD13X70A22R0JB19
Mfr.Part # : RSSD13X70A22R0JB19
Manufacturer : Vishay / Sfernice
Description : ADJ PWR RES 22 OHM 42W CHAS MT
Stock : 35000
Product Category : Adjustable Power Resistor
Adjustment Type : Slide
Mounting Type : Chassis Mount
Package / Case : Radial, 3 Lead, Tubular
Power (Watts) : 42 W
Product Status : Active
Resistance : 22 Ohms
Termination : Solder Lug
Tolerance : ±5%