PT15YH06-252A2020-4-CR-S
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
PT15YH06-252A2020-4-CR-S
Mfr.Part # : PT15YH06-252A2020-4-CR-S
Manufacturer : Amphenol
Description : 2.5K Thmbwhl Side Adj 15mm Carbo
Stock : 4600
Product Category : Thumbwheel Potentiometers
Adjustment Type : Side Adjustment
Mounting Type : Through Hole
Number of Turns : 1
Power (Watts) : 0.25W, 1/4W
Product Status : Active
Resistance : 2.5 kOhms
Termination : PC Pins
Tolerance : ±20%