PT10LV10-104A2020-I-PM-S
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
PT10LV10-104A2020-I-PM-S
Mfr.Part # : PT10LV10-104A2020-I-PM-S
Manufacturer : Amphenol
Description : POT 100K OHM LINEAR
Stock : 4561
Product Category : Trimmer Potentiometers
Adjustment Type : Top Adjustment
Mounting Type : Through Hole
Number of Turns : 1
Power (Watts) : 0.15W
Product Status : Active
Resistance : 100 kOhms
Resistive Material : Carbon
Temperature Coefficient : ±300ppm/°C
Termination Style : PC Pins
Tolerance : ±20%