PT10WV10-103A2020-3-NE-S
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
PT10WV10-103A2020-3-NE-S
  • 1
Mfr.Part # : PT10WV10-103A2020-3-NE-S
Manufacturer : Amphenol
Description : 10MM CONTROL/ SENSOR TRIMMER POT
Stock : 1756
Product Category : Trimmer Potentiometers
Adjustment Type : Top Adjustment
Mounting Type : Through Hole
Number of Turns : 1
Power (Watts) : 0.15W
Product Status : Active
Resistance : 10 kOhms
Resistive Material : Carbon
Temperature Coefficient : ±300ppm/°C
Termination Style : PC Pins
Tolerance : ±20%