SEAM-40-03.5-S-10-2-A-K-TR
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
SEAM-40-03.5-S-10-2-A-K-TR
Mfr.Part # : SEAM-40-03.5-S-10-2-A-K-TR
Manufacturer : Samtec, Inc.
Description : CONN HD ARRAY PLUG 400P SMD GOLD
Stock : 1451
Product Category : Arrays, Edge Type, Mezzanine (Board to Board)
Connector Type : High Density Array, Male
Contact Finish : Gold
Contact Finish Thickness : 30.0µin (0.76µm)
Features : Board Guide, Pick and Place
Mated Stacking Heights : 8.5mm, 9.5mm, 10mm, 11mm