20R-JMDSS-G-1-TF(S)(LF)(SN)
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
20R-JMDSS-G-1-TF(S)(LF)(SN)
Mfr.Part # : 20R-JMDSS-G-1-TF(S)(LF)(SN)
Manufacturer : JST
Description : CONN RCPT 20POS SMD GOLD
Stock : 3112
Product Category : Arrays, Edge Type, Mezzanine (Board to Board)
Connector Type : Receptacle, Center Strip Contacts
Contact Finish : Gold
Features : Solder Retention
Mated Stacking Heights : 4.5mm, 5mm, 6mm