SIT1532AC-J5-DCC-32.768E
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
SIT1532AC-J5-DCC-32.768E
Mfr.Part # : SIT1532AC-J5-DCC-32.768E
Manufacturer : SiTime
Description : MEMS OSC XO 32.7680KHZ LVCMOS
Stock : 57771
Product Category : Oscillators
Base Resonator : MEMS
Current - Supply (Max) : 1.3µA
Frequency : 32.768 kHz
Frequency Stability : +75ppm
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : -10°C ~ 70°C
Output : LVCMOS
Package / Case : 4-UFBGA, CSPBGA
Product Status : Active
Type : XO (Standard)
Voltage - Supply : 1.2V ~ 3.63V