KC2520C40.0000C2YE00
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
KC2520C40.0000C2YE00
Mfr.Part # : KC2520C40.0000C2YE00
Manufacturer : KYOCERA AVX
Description : XTAL OSC XO 40.0000MHZ CMOS SMD
Stock : 21944
Product Category : Oscillators
Base Resonator : Crystal
Current - Supply (Max) : 3.5mA
Frequency : 40 MHz
Frequency Stability : ±10ppm
Function : Standby (Power Down)
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : -10°C ~ 70°C
Output : CMOS
Package / Case : 4-SMD, No Lead
Product Status : Not For New Designs
Type : XO (Standard)
Voltage - Supply : 2.5V, 3.3V