SG-210STF 27.0000ML5
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
SG-210STF 27.0000ML5
Mfr.Part # : SG-210STF 27.0000ML5
Manufacturer : Epson
Description : XTAL OSC XO 27.0000MHZ CMOS SMD
Stock : 5659
Product Category : Oscillators
Base Resonator : Crystal
Current - Supply (Max) : 2.2mA
Frequency : 27 MHz
Frequency Stability : ±50ppm
Function : Standby (Power Down)
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C
Output : CMOS
Package / Case : 4-SMD, No Lead
Product Status : Active
Type : XO (Standard)
Voltage - Supply : 1.8V ~ 3.3V