SIT1533AI-H4-DCC-32.768S
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
SIT1533AI-H4-DCC-32.768S
  • 1
Mfr.Part # : SIT1533AI-H4-DCC-32.768S
Manufacturer : SiTime
Description : MEMS OSC XO 32.7680KHZ LVCMOS
Stock : 53603
Product Category : Oscillators
Base Resonator : MEMS
Current - Supply (Max) : 1.4µA
Frequency : 32.768 kHz
Frequency Stability : ±100ppm
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C
Output : LVCMOS
Package / Case : 4-SMD, No Lead
Product Status : Active
Type : XO (Standard)
Voltage - Supply : 1.2V ~ 3.63V