CB3LV-5I-27M000000
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
CB3LV-5I-27M000000
  • 1
Mfr.Part # : CB3LV-5I-27M000000
Manufacturer : CTS Corporation
Description : XTAL OSC XO 27.0000MHZ HCMOS TTL
Stock : 14399
Product Category : Oscillators
Base Resonator : Crystal
Current - Supply (Max) : 40mA
Frequency : 27 MHz
Frequency Stability : ±25ppm
Function : Enable/Disable
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C
Output : HCMOS, TTL
Package / Case : 4-SMD, No Lead
Product Status : Active
Type : XO (Standard)
Voltage - Supply : 3.3V