KC2520C26.0000C1LE00
Contact Now
KC2520C26.0000C1LE00
Mfr.Part # : KC2520C26.0000C1LE00
Manufacturer : KYOCERA AVX
Description : XTAL OSC XO 26.0000MHZ CMOS SMD
Stock : 6700
Product Category : Oscillators
Base Resonator : Crystal
Current - Supply (Max) : 3.5mA
Frequency : 26 MHz
Frequency Stability : ±15ppm
Function : Standby (Power Down)
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C
Type : XO (Standard)
Voltage - Supply : 1.8V