ASEAIG-40.000MHZ-C-S-T
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
ASEAIG-40.000MHZ-C-S-T
Mfr.Part # : ASEAIG-40.000MHZ-C-S-T
Manufacturer : Abracon
Description : OSC XO 40.000MHZ 3.3V CMOS SMD
Stock : 7946
Product Category : Oscillators
Base Resonator : Crystal
Current - Supply (Max) : 13mA
Frequency : 40 MHz
Frequency Stability : ±50ppm
Function : Enable/Disable
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : -40°C ~ 125°C
Output : CMOS
Package / Case : 4-SMD, No Lead
Product Status : Active
Ratings : AEC-Q200
Type : XO (Standard)
Voltage - Supply : 3.3V