ECS-TXO-2520-33-400-AN-TR
Contact Now
ECS-TXO-2520-33-400-AN-TR
Mfr.Part # : ECS-TXO-2520-33-400-AN-TR
Manufacturer : ECS Inc. International
Description : XTAL OSC TCXO 40.0000MHZ HCMOS
Stock : 12006
Product Category : Oscillators
Base Resonator : Crystal
Current - Supply (Max) : 6mA
Frequency : 40 MHz
Frequency Stability : ±2.5ppm
Function : Enable/Disable
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C
Output : HCMOS
Package / Case : 4-SMD, No Lead
Product Status : Active
Type : TCXO
Voltage - Supply : 3.3V