FC4SDCBMF3.6864-T1
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
FC4SDCBMF3.6864-T1
Mfr.Part # : FC4SDCBMF3.6864-T1
Manufacturer : Fox Electronics
Description : CRYSTAL 3.6864MHZ 20PF SMD
Stock : 48724
Product Category : Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) : 200 Ohms
Frequency : 3.6864 MHz
Frequency Stability : ±50ppm
Frequency Tolerance : ±30ppm
Load Capacitance : 20pF
Mounting Type : Surface Mount
Operating Mode : Fundamental
Operating Temperature : -20°C ~ 70°C