MC-146 32.7680KA-AG0: ROHS
Contact Now
MC-146 32.7680KA-AG0: ROHS
Mfr.Part # : MC-146 32.7680KA-AG0: ROHS
Manufacturer : Epson
Description : CRYSTAL 32.7680KHZ 7PF SMD
Stock : 46871
Product Category : Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) : 65 kOhms
Frequency : 32.768 kHz
Frequency Tolerance : ±20ppm
Load Capacitance : 7pF
Mounting Type : Surface Mount
Operating Mode : Fundamental
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C